trarenfa

GÜNLÜK PİYASA ANALİZİ – 01.09.2020

Gündem ve Piyasalara Bakış

  • Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida, yeni çerçevelerinde düşük bir işsizlik oranı, fiyat enflasyonunun devam ettiğine, zorunlu seviyenin üstüne çıkma ihtimali olduğuna ya da finansal istikrar endişelerini baskıladığına dair kanıt olmadığında, tek başına politika eylemi için yeterli olmayacağını açıkladı. Negatif faiz oranlarını ABD bağlamında cazip bir politika seçeneği olarak görmediklerini de
  • Türkiye 2. çeyrekte yıllık yüzde 9.9 küçüldü. Beklenti yüzde 10.4 küçülme yönünde
  • TCMB'nin açıkladığı rakamlara göre M1 para arzı Temmuz'da yıllık bazda %98,9 (Önceki %81,5) artış kaydetti.

Devamını oku...

AKŞAM PİYASA NOTLARI – 27.08.2020

  • Fed Başkanı Powell merakla beklenen Jackson Hole toplantısı konuşmasını gerçekleştirdi. Ortalama enflasyon hedeflemesine geçileceğini açıklayan Powell, bu açıklamasıyla kısa sürede hisse senedi piyasaları ve Altın’da yükselişlere ve Dolar Endeksi’nde de düşüşe sebep Altın 1.976 seviyesine kadar yükselirken, EUR/USD paritesi 1,19 seviyesini gördü. Dolar Endeksi ise ‘ yılın en düşük seviyesini gördü. Bu açıklama mevcut faizleri yükseltme ihtiyacı hissetmeden %2 olan “ortalama” enflasyon hedefinde kısa süreli yukarı sarkmalara izin verileceği anlamına geliyor. Ekonomiyi desteklemek için bütün araçlarını kullanmaktan çekinmeyeceklerini ifade eden Powell, stratejilerini her 5 yılda bir gözden geçireceklerini ekledi.
  • ABD'de geçen hafta işsizlik maaşı başvuruları beklentilere paralel 1,01 milyon

Devamını oku...

GÜNLÜK PİYASA ANALİZİ – 27.08.2020

Gündem ve Piyasalara Genel Bakış

  • Fed Başkanı Powell'ın bugün TSİ 16:10’da Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşmayla ilgili beklentiler konuşma tarihi yaklaştıkça giderek artıyor. COVID-19 pandemisi sırasında uygulanan para politikaları ve piyasalara tarihte görülmemiş miktarlarda pompalanan nakit enjeksiypnu içeren teşvik paketleri piyasalarda artan risk iştahının ve yükselen piyasaların başlıca nedenleri arasında bulunuyor. Bununla beraber ekonomik toparlanmanın beklenen hızda olmadığına dair açıklamalar da özellikle Fed üyeleri tarafından yapılıyor. Geçen hafta açıklanan FOMC’ye ait tutanaklarda FOMC üyelerinin verim eğrisi kontrolüne şu anda sıcak bakmadığının anlaşılması ve enflasyon hedeflemesi konusunda net bilgilendirmeler içermemesi nedeniyle piyasalar tutanakları yeterince güvercin algılamamış ve parasal genişlemenin ömrüyle ilgili endişeler nedeniyle ABD Hazine tahvillerinde sert satışlar ve borsalarda kısa süreli olumsuz hava oluşmuştu. Bu nedenle yarın Powell’ın açıklamalarında parasal genişlemenin ne kadar daha süreceği, enflasyon hedefi uygulaması ile ilgili tutanaklarda yer alandan daha fazla detay içeren açıklamalar ve olası bir yeni teşvik paketiyle ilgili ipuçları bekleniyor olacak. Beklenen açıklamaların olmaması parasal genişlemenin azaltılmasına ilişkin korkuları alevlendirip piyasaları ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilecektir.

Devamını oku...

AKŞAM PİYASA NOTLARI – 26.08.2020

 • ABD’de Temmuz dayanıklı mal siparişleri %11,2 ile beklentilerin çok üzerinde artış gösterdi. Beklenti %4.3 Dolar Endeksi verinin ardından 93,40 seviyesini gördükten sonra 93,07 seviyelerinde.
 • Jp Morgan’ın küresel döviz stratejisi raporunda teknik analize dayalı olarak verdiği “dolar sat, tl al” önerisinden sonra 7,3350 seviyesini gören USDTRY kuru tekrar 7,3965 seviyelerine yükseldi.
 • Fed Başkanı Powell'ın yarın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşmayla ilgili beklentiler konuşma tarihi yaklaştıkça giderek artıyor. COVID-19 pandemisi sırasında uygulanan para politikaları ve piyasalara tarihte görülmemiş miktarlarda pompalanan nakit enjeksiypnu içeren teşvik paketleri piyasalarda artan risk iştahının ve yükselen piyasaların başlıca nedenleri arasında bulunuyor. Bununla beraber ekonomik toparlanmanın beklenen hızda olmadığına dair açıklamalar da özellikle Fed üyeleri tarafından yapılıyor.
  Geçen hafta açıklanan FOMC’ye ait tutanaklarda FOMC üyelerinin verim eğrisi kontrolüne şu anda sıcak bakmadığının anlaşılması ve enflasyon hedeflemesi konusunda net bilgilendirmeler içermemesi nedeniyle piyasalar tutanakları yeterince güvercin algılamamış ve parasal genişlemenin ömrüyle ilgili endişeler nedeniyle ABD Hazine tahvillerinde sert satışlar ve borsalarda kısa süreli olumsuz hava oluşmuştu. Bu nedenle yarın Powell’ın açıklamalarında parasal genişlemenin ne kadar daha süreceği, enflasyon hedefi uygulaması ile ilgili tutanaklarda yer alandan daha fazla detay içeren açıklamalar ve olası bir yeni teşvik paketiyle ilgili ipuçları bekleniyor olacak. Beklenen açıklamaların olmaması parasal genişlemenin azaltılmasına ilişkin korkuları alevlendirip piyasaları ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilecektir.
 • Tüm dünyadaki hisse senetlerinin toplam güncel değeri 90,1 trilyon ile tarihi yüksek seviyesine yükseldi.
 • TCMB repo ihalesinde ortalama %11,25 basit faizden 10 milyar TL verdi. İhaleye 24,5 milyar TL teklif geldi
 • Almanya’da koalisyon partileri COVID-19 krizinin etkilerini azaltacak önlemleri uzatma konusunda anlaştı.
 • Avrupa Merkez Bankası YK üyesi Kazimir Euro bölgesinin beklentilere paralel büyüdüğünü söyledi. Euro bölgesinin resesyondan beklenenden çabuk çıkacağının öngörüldüğünü fakat açıklanan son verilerin toparlanmanın ivme kaybettiğini gösterdiğini
 • Almanya AB dışındaki ülkeler için seyahat uyarısını 14 Eyül’e kadar uzattı.
 • Ocak 2021’de yapılacak Davos Forum’u COVID-19 nedeniyle 2012 yaz aylarına ertelendi.

Fed Başkanı Powell konuşması öncesi Avrupa endeksleri FTSE 100 haricinde alıcılı seyrediyor. DAX

%0,56 yukarda.

ABD’de DOW endeksindeki zayıf seyir bugün de devam ederken S&P 500 ve Nasdaq güniçi rekorlarını yenileyerek yükselişlerine devam ediyor. Nasdaq % 0,85 S&P 500 ise %0,31 yukarıda.

Ons Altın dünya genelinde gelen olumlu haberler sonucunda risk iştahının tekrar artması ve güvenli limanlardan çıkılmaya başlanması nedeniyle bugün de satıcılı bir seyirle başlayıp 1.902 seviyesine kadar geriledikten sonra bu seviyeden gelen güçlü teknik alımlarla 1.936 seviyesinden işlem görüyor. XAUUSD için estek seviyeleri 1.915 ve 1.900 iken direnç seviyeleri 1.960 ve 1.980.

DAX endeksi zayıf bir gün başlangıcı yapıp 13.010 seviyelerini gördükten sonra toparlanarak 13.162 seviyesine kadar yükseldi ve %0,60 artışla 13.140 seviyesinden işlem görüyor. Endekste 13.200 ilk direnç seviyesi iken, 12.900 ve 12.645 destek seviyeleri.

Devamını oku...

GÜNLÜK PİYASA ANALİZİ – 26.08.2020

Gündem ve Piyasalara Genel Bakış

 • Bugün sakin bir gündem ve zayıf bir veri akışı bizi bekliyor. ABD’de Dayanıklı mal siparişleri verisi açıklanacak (TSİ 15:30)
 • Yarın FED Başkanı Powell’ın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşma piyasalar için belirleyici olacak. Piyasaları destekleyici parasal genişleme progamlarıyla ilgili açıklamaları dikkatle izleniyor
 • Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, ekonomideki gerilemenin düşündüklerinden daha uzun süreceğini söyledi.

 • Türkiye-Yunanistan arasındaki gerginlik tırmanıyor. Almanya’nın arabulucuğunda gerginlik azaltılmaya çalışılıyor.
 • Ali Baba grubu kuruluşlarından ANT grubu tarihi bir halka arza hazırlanıyor. 225 milyar USD değerlemeyle aynı anda Hong Kong ve Shanghai’da listelenmesi beklenen halka arzda talebin güçlü olması halinde 30 milyar USD tutarında hisse satışı hedefleniyor. Gerçekleşmesi halinde bu rakam 2019 yılında yapılan Saudi Aramco halka arzında gerçekleşen 29 milyar USD tutarındaki rekor satış hisse satışından yüksek bir satış
 • Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow yaptığı açıklamalarda, Türkiye’nin döviz rezervlerinin ve döviz cinsinden mevduatların artış göstermesinin risk oluşturduğunu ve daha fazla dış finansman ihtiyacı olduğunu ifade etti. TCMB’nin yıl sonuna kadar politika faizinde 100 baz puanlık artış yapmasını beklediklerini söyleyen Winslow, ekonomide bu yıl yüzde %3,9’luk bir daralma görülebileceğini de
 • Almanya ekonomisi ikinci çeyrekte %9,7 daraldı, ilk çeyrekte de %10,1 daralmıştı. 2. çeyrekte yatırımların da %7,9 düştüğü ve hane halkı harcamalarının da aynı dönemde %10,9 gerilediği açıklandı. Alman ekonomisinde üçüncü çeyrekte %7 büyüme
 • Almanya IFO Endeksi Ağustos ayında 92,6 olarak açıklandı. Temmuz ayında 90,5 olan Endeks için Ağustos ayı beklentisi 92,2
 • Türkiye'de imalat sanayi kapasite kullanım oranı arttı . Oran Ağustos ayında 2,6 puan artarak %73,3 oldu.
 • ABD'de S&P CoreLogic CS 20 kentte konut fiyatları Haziran ayında aylık bazda değişmedi, yıllık % 3.46 arttı.
 • ABD'de Federal Housing Finance Agency'nin açıkladığı verilere göre konut fiyatları geçen yıla göre %5,4 arttı, ve COVID'e rağmen bu yılın ikinci çeyreğinde %0,8 arttı.

Dün Avrupa’da yükselişle açılan endekslerde özellikle ABD’den gelen karışık datalar ile moraller bozuldu ve zayıf kapanışlar yaşandı. ABD ise Dow düşüşle kapanırken, S&P ve Nasdaq yükselerek rekor kapanışlar yaptı. S&P 500 arka arkaya 4. gün yükselişini yaşadı.

FED Başkanı Powell’ın açıklamalarını bekleyen Asya piyasalarında endeksler kar satışlarıyla düşüşler yaşıyor. Saat 08:20 itibariyle Nikkkei % 0,11, Shanghai % 1, 09 ve Hang Seng % 0,09 oranında düşüşte.

G -10 para birimleri JPY dışında USD karşısında günü güçlenerek kapadı.

XAUUSD

XAUUSD iki gün önce test ettiği 1.960 seviyesinden başladığı düşüşüne dün de devam etti ve 1.915 seviyesinde gelen alımlarla günü 1.925 seviyesinden kapandı. Karışık gelen ekonomik veriler, olumlu COVID haberleri ve FED Başkanı Powell’ın beklenen konuşması XAUUSD’de gevşek ve satıcılı bir piyasa oluşturuyor. 1.919 seviyesinden işlem gören XAUUSD’de 1.939 ilk direnç seviyesi olarak karşımızda duruyor, sonra ise 1.951. Destek seviyeleri ise 1.9215 ve 1.900.

DAX30

Dün Almanya’da açıklanan IFO Endeksi rakamları açılışta DAX endeksini desteklerken, devamında ABD’den gelen olumsuz Tüketici Güven Endeksi rakamı moralleri bozdu ve kar satışlarına neden olarak DAX’ın zayıf kapanış yapmasına neden oldu. Almanya’da üçüncü çeyrekte %7 büyüme bekleniyor. Gün içinde önemli veri akışının olmadığı günde Powell’ın yarınki konuşması öncesinde zayıf bir açılış bekleniyor. Dün gün boyunca 13.060 – 13.221 bandında hareket eden Endeks günü %0,04 düşüşle 12.061,62 seviyesinden kapandı. Endekste 13.200 ilk direnç seviyesi iken, 12.900 ve 12.645 destek seviyeleri.

BRENT

Petrolde Meksika Körfezini tehdit eden 2 kasırganın neden olduğu üretim düşüşü Brent petrolün son 5 aylık zirvesine doğru hareketlenmesine neden oluyor. 45,98 seviyelerinden işlem gören Brent petrolde . 46,70 ve 47,30 direnç seviyeleri iken, 45,30 ve 44,70 destek seviyeleri olarak takip edilmeli.

USDTRY

Artan Türkiye-Yunanistan gerginliği ve Fitch direktörü Winslow’un açıklamaları TRY üstündeki baskının devamına neden oldu. USDTRY paritesi dün 7,40 seviyesini test etmiş olsa da üstünde kalacak gücü bulamadı ve 7,3940 seviyelerinden güne başladı ve 7,40 seviyesinden işlem görüyor. Paritenin 7,40 seviyesinin üstünde kalması durumunda 7,50 seviyesini hedefleyebileceğini söyleyebiliriz, destek seviyeleri ise 7,37 ve7,27.

VERİ TAKVİMİ

Tarih

Ülke

 

Veri

Önceki

Önem

26 Ağu Çarşamba

ABD

15:30:00

Dayanıklı mal siparişleri (%)

3,60

***

27 Ağu Perşembe

ABD

15:30:00

GSYİH (Çeyreksel - %)

-32,90

***

ABD

15:30:00

Kişisel tüketim (%)

-34,60

***

ABD

15:30:00

Çekirdek kişisel tüketim (%)

-1,10

***

ABD

17:00:00

Bekleyen ev satışları - (Aylık -%)

16.60

***

28 Ağu Cuma

Türkiye

10:00:00

Tüketici Güveni

82,20

**

ABD

15:30:00

Kişisel tüketim (%)

5,60

***

ABD

15:30:00

Çekirdek özel tüketim (Aylık -%)

0,20

**

ABD

15:30:00

Çekirdek özel tüketim (Yıllık - %)

0,95

**

ABD

15:30:00

Kişisel gelir (%)

-1,10

***

ABD

15:30:00

Toptan satış stokları (%)

-1,40

***

ABD

16:45:00

Chicago PMI (%)

51,90

***

Devamını oku...

GÜNLÜK BÜLTEN – 25.08.2020

GÜNDEM VE PİYASALARA GENEL BAKIŞ

 • Chicago Fed Aktivite Endeksinin Haziran'daki 5,33'lük rekor seviyesinden geri çekilerek Temmuz ayında 1,18 olarak gerçekleştiği açıklandı. ABD ekonomisindeki dip seviyelerden sonra yaşanan sert toparlanmanın ardından büyümenin bu seviyelerde yatay hareket etmeye başlayacağından endişe ediliyor.
 • Bugün Türkiye’de reel sektör güven endeksi ve kapasite kullanımı verileri, Almanya tarafında büyüme ve IFO rakamları, ve ABD’de de Richmond FED imalat endeksi, yeni ev satışları ve tüketici güven endeksi verileri gelecek.
 • Dünya Sağlık Örgütü COVID-19 aşısında tünelin ucunda ışığın göründüğünü açıkladı.

 • ABD ve Çin yetkilileri birinci faz anlaşma için telefonla görüştü. İki taraf da anlaşmayı ilerletecek koşulları oluşturmak konusunda mutabık kaldı.
 • Trump ABD’li şirketlerin Çin’de WeChat ile işbirliğinin önündeki engelleri kaldırmayı hedeflediklerini açıkladı.
 • Moody’s COVID-19 salgınının global olarak perakende sektörünü dönüşüme zorladığını ifade ederek, 5 yıl içinde mağaza sayısının azalmasının beklendiğini ve online alışverişe yönelen tüketiciler nedeniyle artan online harcama ve teslimat maliyetleriyle mücadele edileceğini ekledi.
 • Perşembe günü FED Başkanı Powell’ın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşma piyasalar için belirleyici
 • Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Temmuz ayında %86, Ocak-Temmuz döneminde ise %78 azaldı
 • TCMB repo ihalesinde ortalama %11.41 faizden 10 milyar TL fonlama sağladı. TCMB ayrıca repo pazarlarında sağladığı fonlamayı azaltabileceğini açıkladı.
 • TCMB dün son dönemde ilk defa Geç Likidite Penceresi’ni kullanarak piyasayı 1 Milyar TL fonladı.
 • Hazinenin 4 yıllık tahvil ihracında bileşik faiz %14.07 olarak gerçekleşti.
 • Almanya merkezli ödeme şirketi Wirecard AG, hisse senedi endeksi Dax’tan çıkarıldı. Wirecard’ın Dax Endeksi’nden çıkarılmasının ardından Türkiye’de 2015 yılında Yemekspeti’ni satın alan Delivery Hero endekse dahil

Exxon Mobil , Pfizer, ve Raytheon Technologies şirketlerinin hisseleri 31 Ağustos itibariyle Dow Jones endeksinde işlem görmeyecek. Bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce.com, biyoteknoloji firması Amgen ve havacılık ürünleri ve özel sektör çözümleri sunan Honeywell International endekse dahil olacak.

Avrupa ve ABD borsaları yükselişle kapandı. Avrupa’da Dax %2,36, FTSE 100 %1,71, CAC40 %2,28 yükselirken, ABD’de Dow %1,35, S&P 500 %1,00 ve Nasdaq % 0,60 oranında yükseliş kaydetti.

Dün genel yükselişlerin yaşandığı Asya borsalarında bugün karışık performanslar gördük. Hong Kong ve Çin borsası düşerken Japonya ve Singapur borsası yükseldi. Japonya’da yükseliş yaklaşık 390 puan ve

%1,7 seviyelerinde.

Piyasaları alış tarafında tutan gündem genel olarak COVID-19 aşı/tedavi umutlarındaki artış ve ABD-Çin arasında adım adım azalan ticari gerginlik oldu.

USDTRY

TCMB adım adım fonlama maliyetlerini yükseltiyor olsa da piyasanın TCMB’nin TL’yi değerlendirme yöntemini beğenmediğini söyleyebiliriz. Son toplantıında politika faizini ve/veya faiz bandını genişletmesi beklenirken bunu yapmayıp, mevduat karşılıklarını artırması ve günlük repo ihaleleri ve geç likidite penceresini kullanarak fonlamayı sıkılaştırmaya çalışması TCMB’nin amaçladığı etkiyi yaratmaktan şu ana kadar uzak duruyor. USDTRY paritesi gün içinde 7,3827’i gördükten sonra günü 7,37 seviyesinde kapattı. Fitch’in olumsuz değerlendirmeleriyle baskı altında kalan TRY’de bu baskının bugün de devam etmesini bekliyoruz. Gün içinde gelecek veriler de etkili olacaktır. 7,3780 seviyelerinde işlem gören parite 7,37 üstünde kalması durumunda 7,40 seviyesini test edecektir. 7,40 ve 7,50 direnç seviyeleri iken destek seviyeleri ise 7,27 ve 7, 20.

EURUSD

Avrupa bölgesinde bugün Almanya’dan büyüme ve IFO verilerini, ABD tarafında ise Richmond FED imalat endeksi, yeni ev satışları ve tüketici güven endeksi verileri gelecek. Bu nedenle paritede günü hareketli geçirebiliriz. EURUSD paritesi %0.16 artışla 1.1808 seviyesinden işlem görüyor. Dün gün içinde 1,18497’e kadar yükselen paritede ilk direnç seviyeleri 1,1868 ve 1,1920. Destek seviyeleri işe 1,1738 ve 1,1712.

XAUUSD

COVID-19 cephesinden hem tedavi hem de aşı çalışmalarından olumlu açıklamalar gelmesi Altın üstünde baskı oluşturuyor. Dün 1960 seviyesini test ederek 1.961,83’ü görmesine ragmen geri gelerek günü 1.26 seviyesinde kapatan XAUUSD 1.931 seviyelerinden işlem görüyor. 1.960 ilk direnç seviyesi olarak karşımızda duruyor, sonra ise 1.980. Destek seviyeleri ise 1.920 ve 1.900.

GBPUSD

Olumlu gelen PMI verisine rağmen artan kamu borçları ve olumsuz Brexit haberleri nedeniyle dengelenen beklentiler neticesinde baskı altında kalan GBPUSD paritesi dün 1,3053 – 1,3149 bandında hareket edip 1,3063 seviyesinde günü tamamladı. Bugün 1,3096 seviyesinde işlem gören paritede 1,3210 ve 1,3330 direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz, destek seviyeleri ise 1,3012 ve 1,2930.

BRENT

Petrolde Meksika Körfezini tehdit eden 2 kasırga nedeniyle bölgedeki günlük ham petrol açık deniz üretiminin 1,5 milyon azaltılmak zorunda kalınması dün Brent fiyatlarını etkileyen en önemli faktör olarak karşımıza çıktı. 45,60 seviyelerinden işlem Brent petrolde gün içinde Amerikan Petrol Enstitüsü tarafından açıklanacak olan ham petrol arz tahmini bekleniyor olacak. Brent petrolde 45,80 ve 46,40 direnç seviyeleri iken, 44,50 ve 43,95 destek seviyeleri olarak takip edilecek.

DAX30

Bugün Almanya’da büyüme ve IFO verileri takip edilecek. Dünya genelinde hisse senedi piyasalarında COVID-19 aşı çalışmaları ve tedavi konusunda gelen olumlu haberler ile ABD-Çin arasında birinci faz ticari görüşmelere başlanmış olmasının olumlu etkileri hissediliyor. Dünü %2,36 artışla 13.066,54 seviyesinden kapanan DAX30 endeksi dünya genelindeki olumlu havayla birlikte gün içinde açıklanan veriler takip edilecek. Endekste 13.200 ilk direnç seviyesi iken, 12.900 ve 12.645 destek seviyeleri.

VERİ TAKVİMİ

Tarih

Ülke

 

Veri

Önceki

Önem

25 Ağu Salı

Türkiye

10:00:00

Reel sektör güven endeksi

100,70

**

Türkiye

10:00:00

TCMB, Kapasite kullanımı (%)

70,70

***

Almanya

09:00:00

GSYİH - (Çeyreksel - mevs. düzelt.- %)

-10,10

***

Almanya

09:00:00

GSYİH - (Yıllık - %)

-11,70

***

Almanya

09:00:00

GSYİH - (Yıllık - çalisma günü duzelt.- %)

-11,70

**

Almanya

11:00:00

IFO endeksi

90,50

***

ABD

16:00:00

S&P CaseShiller Ev fiyatları end

224,75

**

ABD

16:00:00

S&P CaseShiller -20- Ev fiy. (Yıllık %)

3,69

**

ABD

16:00:00

Ev fiyatları endeksi - (Aylık - %)

-0,30

***

ABD

17:00:00

Yeni ev satışları (bin)

776,00

***

ABD

17:00:00

Richmond FED imalat san. end.

10,00

***

ABD

17:00:00

Conf. Board Tüketici güven end.

92,60

***

26 Ağu Çarşamba

ABD

15:30:00

Dayanıklı mal siparişleri (%)

3,60

***

27 Ağu Perşembe

ABD

15:30:00

GSYİH (Çeyreksel - %)

-32,90

***

ABD

15:30:00

Kişisel tüketim (%)

-34,60

***

ABD

15:30:00

Çekirdek kişisel tüketim (%)

-1,10

***

ABD

17:00:00

Bekleyen ev satışları - (Aylık -%)

16.60

***

28 Ağu Cuma

Türkiye

10:00:00

Tüketici Güveni

82,20

**

ABD

15:30:00

Kişisel tüketim (%)

5,60

***

ABD

15:30:00

Çekirdek özel tüketim (Aylık -%)

0,20

**

ABD

15:30:00

Çekirdek özel tüketim (Yıllık - %)

0,95

**

ABD

15:30:00

Kişisel gelir (%)

-1,10

***

ABD

15:30:00

Toptan satış stokları (%)

-1,40

***

ABD

16:45:00

Chicago PMI (%)

51,90

***

Devamını oku...

Ödeme Yöntemleri

Bizi Takip Edin
Google Google Plus Twitter

Sosyal Medya Oturum Açma Durum Dedektörü

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde hangi Sosyal Medya Ağına giriş yaptığınızı tespit edebilen bir dedektördür. Testlerde tüm büyük tarayıcılarda (Firefox, Chrome, IE 7+, Safari ve Opera) çalışmaktadır.

Google Google Plus Twitter

This detector was built by @pCwOrM